Yardım Sayfası

Bu sayfada sipariş, ödeme ve iade ile ilgili merak ettiğiniz sorulara cevap bulabilirsiniz. Eğer sorununuz aşağıda belirtilmemiş ise lütfen iletişim formumuzu kullanarak bizimle iletişime geçin.

Teslimat

 • İnternet sitesinden alışveriş yapan müşterilerimizin güvenliğini ön planda tutarak, spicysaucy.com üzerinden siparişinizi verdiğiniz andan itibaren ödeme/fatura bilgilerinin kontrolünü gerçekleştirilmektedir. 

 • Web sitemiz üzerinden yaptığınız 120₺ ve üzeri alışverişleriniz için kargo ücreti alınmamaktadır.

 • Sitemizden yaptığınız alışverişler, en geç bir sonraki iş günü kargoya teslim edilir. Fiziksel yapısına göre tüm şehirlere siparişi takip eden 1- 5 iş günü içerisinde anlaşmalı olduğumuz kargo firmalarının ücret tarifesi üzerinden faturanıza yansıtılarak ulaştırılır. Satın alınan ürün / hizmet yapısına göre teslim süresi değişebilir veya fiziksel teslimat gerektirmeyebilir.

 • Haftasonu ve resmi tatil süresince verilen siparişler ilk iş gününde kargoya teslim edilir.

 • Siparişinizin size en çabuk şekilde ulaşması için lütfen adres bilgilerinizi mümkün olduğu kadar açık yazınız. Hatta varsa adresinizin tarif bilgilerini de yazabilirsiniz. (Örnek: Işıklardan sonraki üçüncü sokak vs.)

 • Teslim aldığınız paketi kargo görevlisinin yanında açıp, siparişinizi kontrol ediniz. Herhangi bir yanlışlık veya eksiklik gördüğünüz takdirde derhal bizimle irtibata geçiniz.

İade

 • Satın aldığınız ürünleri teslim tarihinden itibaren 5 günlük süre içinde neden belirterek iade edebilirsiniz.

 

 • TTK gereğince gıda maddeleri, içecekler veya diğer günlük tüketim maddeleri için cayma hakkı bulunmamaktadır.

 

 • Üründen kaynaklanan herhangi bir kusurdan dolayı yapacağınız iadelerde; ürünü teslim aldığınız 5 gün içerisinde, öncelikle ürün görselini çekerek spicysaucymarket@gmail.com adresine iletiniz. Şikayetiniz tedarikçi ve üretici firmalara iletilerek inceleme süreci başlatılır ve gelişmelerden anbean haberdar edilirsiniz.

 • İade şartlarına uygun durumlarda Spicy Saucy Market’e gönderdiğiniz tüm ürünlerin kargo masrafları firmamıza aittir. Bunun için iade esnasında anlaşmalı kargo şirketimize (ürünü teslim aldığınız kargo şirketi) ürünü “karşı ödemeli” olarak teslim etmeniz yeterlidir. 

 • Anlaşmalı kargo şirketimiz dışında gönderdiğiniz tüm ürünlerin kargo masrafları firmamıza ait değildir.

 • İade etmek istediğiniz ürünün faturası kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden (ürün birim fiyatı + KDV şeklinde) kesilmelidir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.

 • Ürün İade Adresi: Zübeyde Hanım Mah. 7449/2 Sok No:5 D:43 Karşıyaka / İZMİR

Telefon: 05062140189 – email: spicysaucymarket@gmail.com

 

 385 SAYILI VERGİ USUL KANUNU GENEL TEBLİĞİ UYARINCA YENİ UYGULAMA!

 • Eğer vergi mükellefi değilseniz, almış olduğunuz ürünü iade ederken elinizde bulunan firmamıza ait faturada ilgili iade bölümündeki bilgileri eksiksiz olarak doldurduktan sonra imzalayarak ürün ile birlikte bize geri göndermeniz gerekmektedir. Aksi takdirde iade işleminiz tamamlanmayacaktır.

 

 • Genel iade şartları aşağıdaki gibidir;

– İadeler mutlak surette orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır.

– Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş, tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilemez.

– İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal faturaları (sizdeki bütün kopyaları) göndermeniz gerekmektedir.

– İade etmek istediğiniz ürün / ürünler ayıplı ise ürünü kargo görevlisi yanında kontrol ederek tutanak tutturmanız ve teslim almamanız gerekmektedir. Bu takdirde kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır. Diğer durumlarda ise kargo ücreti ALICIYA aittir.

Geri

Ödeme

 • Ödeme şekli olarak “Kredi Kartı”nı tercih ettiniz ise ve iade şekli olarak “Kredi Kartına İade” ise; 

– Ödemeniz online olarak 1-3 iş günü içerisinde ilgili hesabınıza yapılır ve tarafınıza e-mail veya telefon ile bilgi verilir.

– Para iade işleminizin ekstrenize yansıma süresi, bankaların uygulamalarına bağlı olarak değişiklik gösterir.

 

 • Ödeme şekli olarak “Havale/EFT” yi seçmişseniz ve tercihiniz “Hesaba Para İadesi” ise;

– Alışverişte ödemeyi gerçekleştirdiğiniz banka hesap numarasını

– Banka hesap adı,

– Banka şube kodu,

– Bankanın ismi,

– IBAN numarası,

bilgilerinizi spicysaucymarket@gmail.com e-mail adresimize iletmeniz yeterli olacaktır. İlgili tutar, ürünün firmamıza tesliminden itibaren ilk iş günü içerisinde hesabınıza iade edilir.

 • Arzu etmeniz halinde, para iadesi yerine siparişinizi yenileyebilirsiniz.

İptal

 • Sipariş verilen ürünler kargoya verilmeden önce spicysaucymarket@gmail.com adresine, web sitemizdeki kullanıcı adınızı belirterek iptal e-mail’i atmanız gerekmektedir.